Зямля пад белымi крыламi

“Зямля пад белымi крыламi»- пад такой назвай прайшла ў  дзяржаўнай установе «Яслi-сад №46 г. Магiлёва»   сямейная гасцёўня, у якой прымалi удзел выхаванцы старшых групп i iх бацькi. Гэта мерапрыемства аб’яднало дзяцей і дарослых. У спаборніцтве прымалі ўдзел каманды “Лянок” і “Васілёк”. У конкурсах “На кожны дзень”, “Рамонак ведаў”, “Гадавое кола беларускіх святаў”,”Паэты”, “Пераборлiвы госць»“каманды паказалі выдатныя веды аб сваёй Радзіме Беларусь, праявілі цікавасць да вершаў беларускіх паэтаў, дзяліліся вопытам прыгатавання беларускіх страў.  Дзеці гулялі ў беларускія гульні, спявалі песні, распавядалі вершы. Мерапрыемства адбылося цікавым і займальным, усе атрымалі шмат прыемных ураджанняў!

Выхавальнiк дашкольнай адукацыi Шчарбянок Г.В.