У свеце казак 04.03.2021

У  свеце казак

Вельмі важна  навучыць  дзяцей  з павагай  ставіцца да беларускай мовы.Увесці выхаванцаў у атмасферу  беларускага слова, далучыць іх да багацця роднай мовы дапамагаюць беларускія казкі. Дзеці любяць казачных герояў, вераць  ім і пераносяць гэтую веру і любоў са свету казачнага ў свет рэальны. Тэатралізаваная дзейнасць ў выхаванцаў старэйшай группы №2  карыстаецца  нязменнай любоўю. Тэатралізацыя казкі “ Зайкава хатка” даставіла вялікаю радасць   дашкольнікам. Яны з захапленнем пераўвасобіліся  ў беднага зайчыка, хітрую лісу, храбрага  пеўня. Такая дзейнасць спрыяла  развіццю  цікавасці да мастацкай літаратуры,   станаўленню гутарковай мовы,актывізацыі  слоўніка.

Выхавацель дашкольнай адукацыі Шчарбянок Г.В.